jak działa kampol

Z Kampol ograniczasz ślad węglowy

Świadomość klimatyczna wzrasta na całym świecie i nie jest obojętna również dla nas. Nasz proces pozwala na ponowne wykorzystanie palet używanych co w znacznym stopniu nie tylko ogranicza emisję CO2 do atmosfery, ale również ogranicza wyręb lasów na potrzeby produkcji palet.

w 2022 i 2023 r ograniczylismy emisję CO2 o

9 856 491 kg

Ślad węglowy

W latach 2022 oraz 2023 w procesie klasyfikacji, zwanym również sortowaniem palet, do ponownego wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem dopuszczonych zostało 803 263 sztuk palet, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 do atmosfery o 3 310 908 kg.

W procesie naprawy palet, która pozwala na ponowne użycie opakowań drewnianych, wartości zostały pomniejszone o ilość CO2 potrzebnej do przeprowadzenia naprawy tych palet. Do ponownego wykorzystania zgodnie z przeznaczeniem dopuszczonych po naprawie zostało 1 391 244 sztuk palet, co pozwoliło ograniczyć emisję CO2 do atmosfery o 6 545 583,04 kg.

 

W latach 2022 oraz 2023 łączne ograniczenie emisji CO2 wyniosło 9 856 491 kg = 9 856,491 ton.

Ograniczenie emisji CO2 o 9 856,491 ton to:

  • Równowartość pochłaniania przez około 469,357 drzew rocznie.
  • Unikanie spalania około 4 195 235 litrów benzyny.
  • Redukcja emisji odpowiadająca rocznym emisjom około 986 osób.
  • Eliminacja emisji równoważna z wycofaniem około 2,143 pojazdów z eksploatacji na rok.
  • Ograniczenie emisji CO2 związane z produkcją około 10,718,902 kWh energii elektrycznej z węgla.

Te ekwiwalenty pomagają lepiej zrozumieć skalę i znaczenie ograniczenia emisji CO2, ukazując realny wpływ takich działań na środowisko.

Firma Kampol Logistyka Sp. z o.o. jest świadoma i rozumie znaczenie ograniczenia emisji CO2, co jest kluczowe dla ochrony środowiska oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Nasze zaangażowanie w redukcję emisji CO2 wynika z przekonania, że odpowiedzialność za środowisko jest nie tylko moralnym obowiązkiem, ale także strategicznym kierunkiem, który przynosi długofalowe korzyści zarówno dla naszej firmy, jak i dla globalnej społeczności.

Decyzja środowiskowa

Decyzja środowiskowa o numerze ŚiR.6233.07.06.2022, wydana dla firmy Kampol Logistyka Sp. z o.o., dotyczy działalności związanej ze zbieraniem i naprawą opakowań drewnianych o kodzie 15 01 03 w procesie recyklingu z R12 – naprawa palet.

Decyzja środowiskowa wydana dla Kampol Logistyka Sp. z o.o., obejmuje również wymagania dotyczące stałego monitoringu działalności firmy, do którego dostęp ma Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska (WIOŚ). Oznacza to, że firma podlega regularnej kontroli i nadzorowi w zakresie przestrzegania przepisów ochrony środowiska.

Kod R12: Oznacza procesy recyklingu, w których odpady są przygotowywane do ponownego użycia bez ich przetwarzania chemicznego. W przypadku firmy Kampol Logistyka Sp. z o.o., proces ten obejmuje naprawę palet drewnianych.

Jakie przynosi to korzyści dla środowiska?

  • Redukcja odpadów: Naprawa palet zmniejsza ilość odpadów drewnianych, które trafiają na składowiska.
  • Oszczędność zasobów: Ponowne wykorzystanie palet zmniejsza zapotrzebowanie na nowe surowce drewniane..
  • Ochrona środowiska: Proces ten wspiera zrównoważone zarządzanie zasobami i redukuje negatywny wpływ na środowisko.

Proces recyklingu zgodny z R12, prowadzony przez Kampol Logistyka Sp. z o.o., obejmuje naprawę palet drewnianych, co przyczynia się do efektywnego zarządzania zasobami, redukcji odpadów oraz ochrony środowiska. Zgodność z decyzją środowiskową oraz stały nadzór Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska gwarantuje, że proces ten jest prowadzony w sposób odpowiedzialny i zgodny z przepisami.